Rolety z Łodzi na wymiar


rolety na wymiar łódź

Wybór odpowiednich osłon okiennych podnosi komfort i wpływa na samopoczucie osób korzystających z pomieszczeń. Odpowiednio dobrana kolorystyka i właściwy rodzaj mechanizmu umożliwiają dopasowanie wyglądu przesłony do aranżacji wnętrza, a nawet podkreślenie jego charakteru. Jako producent rolet na wymiar z Łodzi oferujemy odpowiednie rozwiązania w tym zakresie do każdego rodzaju okien, drzwi balkonowych i tarasowych oraz witryn, jakie stosuje się obecnie na rynku.

Rodzaje rolet na wymiar

Rolety na wymiar mogą mieć różne rodzaje mechanizmów i tkanin, co pozwala dobrać osłony okienne do każdego wnętrza. Wybierając odpowiedni model, można regulować stopień przepuszczalności światła i zagwarantować sobie i innym osobom korzystającym z lokalu dyskrecję i komfort. Dobierając rolety na wymiar, warto uwzględnić kilka czynników. Więcej na ten temat można dowiedzieć się podczas pomiarów, które na terenie Łodzi i jej okolicy wykona dla Państwa nasz pracownik.

Jakie rodzaje rolet na wymiar oferuje nasza firma?

  • Rolety w kasecie – do okien drewnianych i kolorowych. W pełni zintegrowane ze skrzydłem okiennym.
  • Rolety wolnowiszące – można je zamontować na skrzydle okiennym lub ścianie czy suficie.
  • Rolety dzień-noc – dają pełną kontrolę nad współczynnikiem przepuszczalności i ciekawy efekt designerski, który może ożywić i uatrakcyjnić wnętrze.
  • Rolety zaciągane od dołu – to ciekawe rozwiązanie, które zapewnia pełną dyskrecję i pozwala regulować ilość światła wpadającego do pomieszczeń.
  • Rolety w kasecie przestrzennej – idealne do nowoczesnych okien każdego typu. Są oferowane z kasetą i prowadnicami w kolorze białym.

Rolety w kasecie na wymiar

Rolety w kasecie wydają się idealnym wyborem w przypadku montażu osłon na ramie okna. Do wyboru jest kilka kolorów kaset i prowadnic, co pozwala dopasować ich kolor do koloru popularnych okien pcv, aluminiowych i drewnianych oraz stylizowanych na drewniane. Idealnie dopasowane do wymiarów okna rolety w kasecie będą idealnie komponować się z kolorem profili okiennych. Zajmują one niewiele miejsca i doskonale filtrują ilość światła docierającego do wnętrz, a także zapewniają pełną dyskrecję osobom korzystającym z pomieszczeń.

Rolety wolnowiszące na wymiar

To jedno z popularniejszych rozwiązań. Rolety wolnowiszące na wymiar można montować zarówno na profilach okiennych, jak i na ścianach i sufitach, co znacznie rozszerza ich zastosowanie. Technologię montażu dobiera się do warunków w miejscu montażu i rozmiaru zamontowanej rolety. Użytkownicy mogą wybierać spośród 100 kolorów tkanin oraz dobierać długość rolet w niemal dowolnym zakresie. Do montażu na skrzydle okiennym stosuje się rolety wolnowiszące w wersji mini, które również można w pełni dostosować do wymiarów okien czy drzwi balkonowych.

Rolety dzień-noc na wymiar

Regulacja ilości światła docierającego do pomieszczenia wymaga doboru odpowiednich tkanin. Tkaniny różnią się kolorem oraz współczynnikiem przepuszczalności światła. W wielu przypadkach okazuje się jednak, że jedna warstwa tkaniny nie zapewnia użytkownikom oczekiwanej funkcjonalności – w takim przypadku warto zwrócić uwagę na tkaniny stosowane w roletach typu dzień-noc. Charakterystyczne pasy z elementami o różnym stopniu przepuszczalności światła dają więcej możliwości w zakresie kontroli ilości światła słonecznego wpadającego do wnętrza. Rolety dzień-noc można dostosować do wymiaru każdego okna.

Rolety zaciągane od dołu na wymiar

Do okien i drzwi tarasowych mierzących do 230 cm wysokości warto rozważyć zastosowanie rolet zaciąganych od dołu. To dobre rozwiązanie, które zapewnia prywatność i pozwala regulować dopływ światła słonecznego do wnętrza. Rolety zaciągane od dołu na wymiar sprawdzą się zarówno w mieszkaniach, jak i w domach. Użytkownik może sam dobrać kolor i rodzaj tkaniny pasujący do aranżacji wnętrza. Wszystkie dostępne warianty można sprawdzić podczas pomiaru przed montażem. Warto pamiętać, że montaż rolet zaciąganych od dołu nie narusza warunków gwarancji okien PCV.

Rolety w kasecie przestrzennej na wymiar

Nowoczesne okna PCV, aluminiowe i drewniane wymagają zastosowania odpowiednich osłon okiennych, które można bez przeszkód zamontować na profilach okiennych. Jednym z lepszych rozwiązań do tego typu stolarki okazują się rolety przestrzenne. Ich zaletą jest możliwość dopasowania szerokości rolety i długości osłony do wymiarów okien, witryn i drzwi balkonowych. Montaż odbywa się za pomocą solidnych taśm samoprzylepnych (nie trzeba wiercić w materiale). Montaż dobrze zwymiarowanych rolet przestrzennych zajmuje niewiele czasu.